Trilogija "Sutaisyta auksu"
Kūrinys buvo rašytas kaip vientisas ir tik vėliau, įvertinus apimtį - išskaidytas į tris dalis. Taigi, net jeigu trečioji knyga dar neišėjusi, visa istorija jau baigta.
Parašyti knygą, redaguoti ir išleisti - yra trys labai skiritingi darbai. Pirmas - man lengviausias, o kiti užima daug laiko.
Karantino pradžioje (2020 m.), kai nebuvo galima keliauti, laiko namuose praleidau daug. Taigi istorijai sukurti ir užrašyti nereikėjo nė vienų metu. Po to, kūrinys, kurį laiką "pragilėjo stalčiuje".
Pirma dalis buvo išleista 2022 m., o su antros dalies kelione buvo tam tikrų kliūčių, bereikalingo laukimo, tad ji gerokai vėlavo ir skaitytojus pasiekė tik 2024 m. Trečios dalies neturėtų tiek ilgai laukti.
Pirminiai užrašai
Tai buvo vienas iš tų kūrinių, kur sugalvoji idėją, parašai iki tam tikros vietos ir tada apleidi. Tai jo pirmieji puslapiai buvo parašyti gerokai seniau, nei 2020 metai, tačiau ilgai jis gulėjo pamirštas.
Tiksliai nepamenu, bet matyt iš smalsumo, į mano rankas pakliuvo pasimatymų tipo žaidimas Magical Diary (nors tai ne mano stiliaus žanras). Ten vienas veikėjas buvo mėlynos odos ir akivaizdžiai - blogietis. Mane truputėlį nustebino toks nuspėjamumas ir idėja, kad jeigu kitoks - būtinai blogas.
Vedama tokių emocijų - ėmiau ir parašiau keliasdešimt puslapių. Tuo metu to ir užteko - sukurti priešpriešą žaidimo istorijai.
Rašymo procesas
Mano kūrybos kelias labai susipynęs su draugės Skirmantės. Ji yra pirmoji mano skaitytoja ir redaktorė; taip pat kaip ir aš jos kūrinių. Tiek man tiek jai, geriausiai rašosi tada, kai tą darome lygiagrečiai. Ji kuria savo istoriją, aš savo, tačiau kadangi tai darome tuo pačiu metu, tai jaučiasi lyg atliktume kartu. Karantino laikotarpis atlaisvino ir jos ir mano dienotvarkes ir sudarė puikią terpė pasistūmėti su kūryba.
Skirmantė skaitydavo po vieną skyrių ir pateikdavo savo pastabas ir komentarus. Pagrindinė motyvacija tęsti istoriją buvo žinojimas, kad daugė laukia.


Jūros Jordan piešinys, panaudotas pirmos dalies viršeliui.


Jūros Jordan piešinys, panaudotas antros dalies viršeliui.
Įdomesni faktai
Helgio išvaizdos ilgai neturėjau. Istorijoje jau jis buvo pasirodęs ne kartą, tačiau mintyse bendro vaizdo nenupiešiau. Žinojau tik tai, kad jis turi mėlyną odą ir baltus plaukus. Tuo metu pamačiau anime "Rage of Bahamut Virgin Soul" ištrauką youtube kanale ir vieno veikėjo išvaizda buvo būtent tai, ko aš ieškojau.
Sugalvojau, kad būtų smagu turėti veikėją, kuri kalba tarmiškai - taip atsirado Vika. Bėda ta, kad aš pati net nesigaudau tarmėse. Taigi, manyčiau, kad ta vieta man ne visai pavyko, nors turi savo žavesio.
Kai kūrinys dar nebuvo suskaidytas į dalis, duodama beta skaitytojams perspėjau, kad pradėję nemestų knygos, nes po pirmo trečdalio bus geriau. Pirmas trečdalis ir yra pirma trilogijos dalis...
Pradžioje veikėjai buvo dviem metais jausnesni, pavyzdžiui Aišai buvo šešiolikos metų, tačiau dėl antros dalies įvykių amžių pakėliau iki aštuoniolikos.
Vienas veikėjas papuolė į antrą dalį vien dėl to, kad buvo mėgiamas beta skaitytojų, nors pagal planą turėjo likti tik pirmoje trilogijos dalyje.
Burtų įvairovės idėjų sėmiausi iš kompiuterinių žaidimų (konrečiai Dragon Age serijos) ir, vėliau, šiek tiek iš D&D.
Pavadinimai ir net kai kurie vardai suglavoti panaudojant japoniškus žodžius ar jų pradžias.
Traukinys pirmoje dalyje visai ne iš Hario Poterio, nors sutinku, kad rašant istoriją apie magišką mokyklą nuo tokio palyginimo nepabėgsiu. Tai buvo tiesiog pasirinkinkta transporto priemonė vietoje autobuso. Mano močiutei, traukinys, kita vertus - priminė trėmimą į Sibirą. Tad kiekvienam pagal savo patyrimą.